niedziela, 2 września 2012

Trudne pytania : Włosy a depresja
Stres jest nierozerwalnie związany z naszym życiem i sam w sobie nie  jest szkodliwy, to co może nam zaszkodzić to nieumiejętność radzenia sobie ze stresem. Stres to inaczej przeciążenie.

  Kanadyjski fizjolog  Hans Selye określił stres jako organiczne, metaboliczne, fizjologiczne i neuropsychiczne zaburzenia wywołane przez czynniki agresywne.

  Na  szczególną uwagę zasługuje problem , który jest bardzo destrukcyjny, szczególnie u kobiet a mianowicie wypadanie włosów. Jest szereg przyczyn wypadania włosów  pośrednio związanych ze stresem 

Na depresje cierpią zarówno osoby otyłe, jak i te mająca niedowagę!


 

Obserwuje się również wypadanie włosów u osób przyjmujących  niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, obniżające poziom cholesterolu, antybiotyki. Bardzo istotny jest niedobór żelaza spotykany szczególnie u kobiet odchudzających się , stosujących dietę bezmięsną.


***
 Wypadanie włosów prowadzące do zmiany wyglądu wpływa na wewnętrzne życie człowieka. Utrata włosów i brak możliwości rozwiązania tego problemu staje się przyczyną powstawania psychicznych trudności. Powstające trudności emocjonalne mogą dodatkowo pogłębiać problem wypadania włosów


 Suplementy poprawiające wygląd włosów:


NERIL SZAMPON 200 ML wypadanie włosów (ok.23zł)


Relaksująca maska do włosów Kalpi Tone (15zł-18zł)

VICHY DERCOS AMINEXIL SP94 Kuracja przeciw wypadaniu włosów dla kobiet 12 x 6ml + 6ampułek (149zł)